cami halısı alırken

İlan Detayları
149,00 TL
 İlan No : 16557
 ŞEHİR : İSTANBUL
 İlçe :Maltepe
 İlan Kayıt Tarihi : 29.01.2015
 Bitiş Tarihi : 29.01.2016
 Kalan Gün : -1118 Gün
 Bakılma Sayısı : 418
İletişim Bilgileri
ışık halı
Bu kişinin diğer ilanları (19)
İlanı yazdır
Arkadaşına tavsiye et
Üyenin İlan Sayısı 20
Üyenin Kayıt Tarihi 05.06.2014
Üyenin Son İşlem Tarihi 04.08.2015
Üyenin Puanı 0
Puan Verenler 0
İlan Açıklaması

Cami Halılarında Kullanılan İplik Çeşitleri Bünyemizde üç farklı iplik çeşidi ile cami halısı hizmeti vermekteyiz. Bunlar, akrilik cami halıları, yün cami halıları ve polipropilen cami halılarıdır.

Akrilik cami halısı, naylon halılar ile karıştırılmamalıdır. Halk arasında naylon halı olarak tabir edilen halılar polipropilen iplikten üretilen halılardır.

Polipropilen halıları ne kadar sık dokursanız dokuyun yoğun kullanılan kısımlar diğer kısımlara göre hemen yapışma ve keçeleşme yapar.

Polipropilen halıların maliyeti düşüktür. Genelde geçici veya kısa çözümler için kullanılır. Akrilik cami halılarının ipliği petrolün birinci sınıf malzemesinden yapılır.

Yün, pamuk ve Nepal gibi istediğiniz tuşe ve görünümü verilebilme imkânı vardır. Bu halılar kolayca yıkanabilme ve şeklini koruma özelliğine de sahiptirler. Güveye, yağa ve kimyasallara karşı diğer halılara göre çok daha fazla dayanıklıdır. Mükemmel haslıkta parlak renklere boyanabilirler.

Güneş ışığına karşı yüksek dayanıklılığı sayesinde uzun ömürlüdür. Görünüm ve dokunma açısından doğallık ve sıcaklık sağlar. Yapısı ile yün görünümü ve hissi verebilen bir elyaf çeşidi olan akrilik cami halısı, küflenmeye karşı dayanıklıdır ve güneş ışığı direnci yüksektir.

Akrilik cami halısının leke tutmazlık konusunda da performansı düşüktür. Akrilik halılar renk atma ve solmaya karşı çok dayanıklıdır. Keçeleşme yapmaz. Kullandıkça güzelleşir ve temizledikçe parlar. Türk halı kültüründe önemli bir yeri vardır.

Cami halısının uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, akrilik cami halısını tercih edebilirsiniz. Yün cami halısında ise, yün ipliğin elyaf uzunlukları koyun yapağısının uzunluğu kadardır.

Yün iplik ticari amaçla kullanımı arttığı için elyaf uzunlukları kısalmıştır. Halı dokuma tezgâhı sonrasında iplik halı ilmeklerini kestiğinde, elyaf uzunlukları büsbütün kısalır. Bunun sonucunda halıdan devamlı hav çıkar.

Cami halısından çıkan hav, halının çok kısa bir süre sonunda komple keçeleşmesine neden olur. Yün halı alırken çok dikkat edilmelidir. Yün ipliklerin, iplik teknolojisi ileri seviyede ve çok kaliteli olmalıdır. Kalın ipliklerle, kaba dokuma yapmak çok yanlıştır.

Halı alacak kişilerin halı sıklığını değerlendirirken sadece halının ilmek ipliklerinin olduğu yerden değil, arka (sırt) kısmından da değerlendirmeleri gerekmektedir. Işık Halı olarak yün halılarda en iyi kaliteyi camilerimize sunmaya çalışıyoruz.

Bütün bunların haricinde desen ve renk konusunda, camiye en uygun tasarımı uygulamak da çok önemlidir. Öncesinde bize yaptıracağınız keşiflerde bu ayrıntıları rahatlıkla gözlemlerimiz eşliğinde size sunarken size düşen sadece modeli belirlemek olacaktır.