hazneli alan tarama çubuğu

İlan Detayları
250,00 TL
 İlan No : 17992
 ŞEHİR : İSTANBUL
 İlçe :Beyoğlu
 İlan Kayıt Tarihi : 25.05.2015
 Bitiş Tarihi : 24.05.2016
 Kalan Gün : -999 Gün
 Bakılma Sayısı : 568
İletişim Bilgileri
tuncay kümbü
Bu kişinin diğer ilanları (138)
İlanı yazdır
Arkadaşına tavsiye et
Üyenin İlan Sayısı 139
Üyenin Kayıt Tarihi 12.03.2011
Üyenin Son İşlem Tarihi 16.01.2019
Üyenin Puanı 0
Puan Verenler 0
İlan Açıklaması

1- Aramaya mutlaka şüpheli arazinin kuzeyinden başlanmalıdır. Bu başlangıç hareketinden sonra çubukların hareketi takip edilerek kapandığı alana kadar devam edilmelidir. Kapandığı noktaya değişik yönlerden gelinerek nokta sabitlenmelidir.

2- Çubuklar belirli bir alanda noktalamak yerine sık sık kapanıp açılıyorsa arazide aşırı mineral var demektir. Bu mineralin kaynağı toprakta bulunan maden curufları olabilir. Böyle durumlarda ellerinizin bir birine olan mesafesini biraz artırırsanız mineral etkilerinden kurtulmuş olursunuz.

3- Çubuklar iki yana açılırsa hedef geride kalmış demektir. Bu durumda yönünüzü değiştirerek hedefe yönelmeniz gerekir.

4- Çubuklar içinde herhangi bir nesne yokken kapanıyorsa bu alanda boşluk var demektir. Çubuğun kapanma hızı ve kapandıktan sonra tekrar açıldığı nokta arasındaki genişlik size boşluk konusunda bilgi verir. Genelde mezarlar tam şekli ile ( dikdörtgen )ortaya çıkarken derinlerdeki mahsen ve odalar dairesel olarak görülebilir. Mahsen içi gömülerde çubukların içi boş dahi olsa belirgin bir sapma ile kapandıktan sonra aşağı bir kasılma hareketi görülecektir.

5- Çubukların hazne bölümüne konulan nesne sizi benzer nesneye yönlendirir. Örneğin altın, gümüş, bakır tarzı nesneler hazneye konulduğunda sadece o nesnelere doğru bir hareket olacaktır. Bazı durumlarda nesnenin oksidi toprağın başka bir noktasından kusma yaparsa yerde sapma olabilir. Bu sapmalar ortalama 1-2 metreyi geçmeyecektir. Yüzeye yakın gömülerde bu sapma oranı gömünün derinliği ile alakalıdır. Örneğin yarım metre derinlikteki bir gömünün oksit çıkışına bağlı sapması maksimum yarım metredir. Bu sapmada genellikle kuzey yönündedir. Kazı sonucu boş çıkan noktalarda kullanıcı hatası yoksa güney kısmı kontrol edilmelidir.

6- Çubukların ilk kapandığı nokta ile tekrar açtığı nokta arasındaki mesafe malzemenin derinliğini verir. Örneğin Çubuklarınız bir noktada kapandı adımlamaya devam ettiniz ve bir metre sonra eski haline geldi ise aradığınız malzemenin derinliği yaklaşık yarım metredir. Bu tür ölçü alımlarında 4 ayrı yönden ölçü almak daha sağlıklı sonuç verecektir.

7- Çubuklarla birlikte metal dedektörü taşımak daha başarılı sonuçlar verebilir. Özellikle dedektörle adım adım tarama imkanı bulunmayan arazilerde çubuklar sizi kolayca hedefe yönlendirir. Arazide hedef bölgesi dar bir alana sıkıştırıldığında metal dedektörü hedefi onaylamanızı sağlar.

8- Çubuk kullanımında tecrübesi olmayanların oda içerisinde altın ve gümüşle pratik yapması tavsiye edilir. Çubuk kullanımı zordur ancak tüm diğer cihazlardan etkilidir. Özellikle boşluk bulma konusunda pek çok pahalı cihaz bile iyi bir çubuk kullanıcısı kadar başarılı olamaz. Profosyenel kullanıcılar 500 metre gibi uzak mesafelerden dahi tespit yapıp metalin cinsi ve derinliğini söyleyebilirler.

9- Çubukların kullanımında mutlaka beş parmağınızında çubuğa değmesine dikkat edin. Bu sizi yanıltıcı sinyal ve istem dışı çekimlerden korur. Üzerinizde altın ve gümüş bulundurmak acemi kullanıcılar için yanıltıcı olabilir.

10- Çubuk kullanımı uzun süreli kullanıma olanak vermez. Ortalama olarak 20 ‘şer dakikalık dönemler halinde mola verip bir süre sonra tekrar başlamak daha sağlıklı olabilir.

11- Çubukları göbek hizasında veya daha aşağıda kullanırsanız suya , göğüs hizasında kullanırsanız sürekli boşluğa gider. Hazne içine metal konularak göğüs hizasına kaldırılırsa haznedeki metale gidecektir.

12- Çubuk kullanımında %50 çubuk, %50 kullanıcı iş yapar. İyi bir kullanıcı çubuklardan daima sonuç almıştır. İnternet ortamında madencilik sektörü ile uğraşan pek çok kişinin sınırsız maddi imkanlarla pahalı makineler alabilecekken Dowsing Rods denen bu çubukları kullandığını gösteren pek çok video mevcuttur.

13- Belirli kalıplara bağlı kalmak yerine kendi tekniğinizi geliştirmek sizi iyi bir kullanıcı yapar. Örneğin çubuk çekim hızı ile mesafe tahmini, çekim şeklinden derinlik okuma, Hedefin tespitinden önce çekim şeklinden su, boşluk veya metal olduğunu anlamak gibi.

14- Çubukları kullanırken arazideki engebe taş vs ye dikkat etmemek gerekir. Bu tür dikkat dağılmaları sizi yanlış hedeflere yönlendirebilir. Dingin bir ruh hali içinde çubukları yönlendirmeden çubukların sizi hedefe götürmesi beklenmelidir. Çubukta bir hareket yoksa o arazi boştur. Israrcı olmamak gerekir. Çubukların kapandığı noktalar birkaç deneme ile onaylanmalıdır. Her seferinde aynı noktada kapanıyorsa doğru yerdesiniz demektir.
www.hedefdedektor.com
www.alantaramadedektorleri.com
0212 245 44 84-0545 245 44 84
VİDEO'SUNU SEYRETMEDEN KARAR VERMEYİN