7 aylık gri göz kırmızı kuyruk bebek jakolarımız

İlan Detayları
0,00 TL
 İlan No : 18373
 ŞEHİR : BURSA
 İlçe :Osmangazi
 İlan Kayıt Tarihi : 24.06.2015
 Bitiş Tarihi : 23.06.2016
 Kalan Gün : -973 Gün
 Bakılma Sayısı : 529
İletişim Bilgileri
Mesut Yanar
Bu kişinin diğer ilanları (53)
İlanı yazdır
Arkadaşına tavsiye et
Üyenin İlan Sayısı 54
Üyenin Kayıt Tarihi 05.06.2013
Üyenin Son İşlem Tarihi 28.11.2015
Üyenin Puanı 0
Puan Verenler 0
İlan Açıklaması

7 aylık gri göz kırmızı kuyruk bebek jakolarımız
Kırmızı kuyruk (kongo) konuşmaya en yatkın olan jakodur.Düzgün ve doğru beslenme sağlıklı bir evcil hayvana sahip olmanın ilk şartıdır.Papağanlar doğal ortamlarında vakitlerinin büyük bir bölümünü yiyecekleri aramak sert kabuklu yemişlerin (ceviz, fındık v.s.)yemeğe hazır hale getirmek için hazırlanırlar.Ev ortamında yasayan papağanlar, vahşi doğadaki gibi yiyecek aramak durumunda olmadıklarından bu uğraş yerine geçecek benzer aktiviteler sergiler.Islık öttürmek, kelimeleri tekrar etmek gibi.....Yavru olarak alınan veya elde yetiştirilen papağanlarda ise bu görev sahiplere düşmektedir. Yeni bir yiyeceğe alıştırmak biraz zaman alabilir yani en fazla 1 hafta.
*Yiyeceklerin ve suyun tazeliği, temizliği kesinlikle kontrol edilmelidir. Bozuk, küflü ve bayat yiyeceklerin verilmemelidir.
Ne yazık ki birçok papağan sahibi ve satıcı veya alıcı, uğraşmamak, zamansızlık, bilgisizlik nedeni ile kuşları tek tip besinle (özellikle çekirdek) beslemekte buda maddi ve manevi olarak önemli bir değere sahip olan papağanların zaman ile hastalanmalarına ve yaşamlarının kısalmasına sebep olur.Vitaminli tohumlarla beslemek papağanınız için en sağlıklısıdır.
tel:0539 449 99 39