DOĞAL TURKUAZ TAŞI SATILIR

İlan Detayları
20,00 TL
 İlan No : 21439
 ŞEHİR : İSTANBUL
 İlçe :Kadıköy
 İlan Kayıt Tarihi : 07.02.2016
 Bitiş Tarihi : 01.02.2017
 Kalan Gün : -751 Gün
 Bakılma Sayısı : 383
İletişim Bilgileri
sennur belgin
Bu kişinin diğer ilanları (1)
İlanı yazdır
Arkadaşına tavsiye et
Üyenin İlan Sayısı 2
Üyenin Kayıt Tarihi 24.04.2013
Üyenin Son İşlem Tarihi 16.06.2018
Üyenin Puanı 0
Puan Verenler 0
İlan Açıklaması

Turkuaz taşının bir diğer bilinen ismi ise firuze taşıdır. Bu makalede Firuze taşı nedir? Firuze (Turkuaz) taşının özellikleri nelerdir? Turkuaz (Firuze) taşının ne gibi faydaları ve yararları vardır? sorularına cevap vereceğiz.

Turkuaz taşı özellik bakımından en güçlü taşlardan biridir. Turkuaz taşı'nın üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;

Turkuaz taşı iletişim,sadakat ve dostluk taşıdır.Firuze taşı nazara karşı koruma sağlar. Kemiklerin sağlıklı kalmasını ve güçlenmesini sağlar. Kemik erimesi hastalığının önlenmesinde etkilidir. Migrene karşı faydalıdır. Öksürüğü hafifletir. Kan dolaşımını düzenler. Solunum ve ciğerler için faydalıdır. Turkuaz taşı tansiyonu dengeler. Turkuaz taşı kişinin genç ve zinde kalmasını sağlayıcı etkisi vardır. Firuze taşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Akıl ve mantık gücünü geliştirir.kaygılarımızı yenmemizi sağlar.sindirim sistemine iyi gelir.ayrıca turkuaz taşının kişiye huzur verici etkileride vardır.

Hz. Muhammed (sav)şöyle buyuruyor: "Alemlerin Rabb'i buyuruyor ki: Ben parmağında Firuze yüzük olup da ellerini dua etmek için bana doğru kaldıran kimseyi ümitsizce geri çevirmekten utanırım."

İmam Sadık (as) buyuruyor ki: "Firuze Yüzük takılan el asla fakir olmaz "(Hilyet-ul Muttakin).

DOĞAL TURKUAZ TAŞI ALMAK İSTİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0542 301 25 75