Yılkasan Geri Dönüşüm A.Ş.

İlan Detayları
0,00 TL
 İlan No : 22423
 ŞEHİR : İSTANBUL
 İlçe :Başakşehir
 İlan Kayıt Tarihi : 07.04.2016
 Bitiş Tarihi : 02.04.2017
 Kalan Gün : -782 Gün
 Bakılma Sayısı : 400
İletişim Bilgileri
ferdi yıldız
İlanı yazdır
Arkadaşına tavsiye et
Üyenin İlan Sayısı 1
Üyenin Kayıt Tarihi 07.04.2016
Üyenin Son İşlem Tarihi 07.04.2016
Üyenin Puanı 0
Puan Verenler 0
İlan Açıklaması

KAĞIT ALIMI
Tamamen selülozdan üretilmiş kağıtlar grubu (1. Hamur)
selüloz ve odun hamurundan üretilmiş kağıt grubu (Gazete ve 3. Hamur)
Atık kağıtla birlikte selülozla karışımdan üretilmiş kağıtlar grubu (Kroma, oluklu mukavva karton)
Selülozdan üretilmiş, geri dönüşüm verimi düşük kağıtlar grubu (Kuşe kağıtlar)

KAĞIT İMHA
Banka, vergi daireleri, resmi ve özel kurumlar , büyük mükellefler, üniversite vb. arşivlerinin ve çeşitli yazılı belgeleri sahamızda bekletilmeden güvenli şekilde imha edilmektedir.Kıymetli evraklarınız parçalama makinesine konveyörden verilen kağıtlar parçalama ünitesinden geçtikten sonra parçalanan kağıtlar el değmeden vakumlu borular yolu ile otomatik balyalama sistemine gider ve yine el değmeden paketlenerek fabrikalara yeni kağıt olmak üzere sevk edilir.
Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan 'geri dönüştürülebilir' atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır.

Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar.

Atık Malzemelerin hammadde olarak kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Hurda kağıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması hava kirliliğini %74, Su kirliliğini %35, Su kullanımını %45 azaltabilmektedir. Örneğin bir ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 17 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.

Atık kağıdın ülke içinde toplanıp kullanılması ile yurt dışından selüloz ve atık kağıt ithalinin azalması ile mühim ölçüde tasarruf temin edilecektir. Ayrıca, atık kağıdın toplanması, tasnifi ve nakliyesi dolayısıyla yeni istihdam sahaları ortaya çıkacaktır.