Aile danışmanlığı Pozcu, Evlilik Terapisti Mersin, Uzman Psikolog, Çocuk Psikoloğu...

İlan Detayları
0,00 TL
 İlan No : 25001
 ŞEHİR : MERSİN
 İlçe :Yenişehir
 İlan Kayıt Tarihi : 23.09.2016
 Bitiş Tarihi : 18.09.2017
 Kalan Gün : -518 Gün
 Bakılma Sayısı : 333
İletişim Bilgileri
Mersin NLP
Bu kişinin diğer ilanları (1)
İlanı yazdır
Arkadaşına tavsiye et
Üyenin İlan Sayısı 2
Üyenin Kayıt Tarihi 15.04.2014
Üyenin Son İşlem Tarihi 23.09.2016
Üyenin Puanı 0
Puan Verenler 0
İlan Açıklaması

Aile danışmanı pozcu, Aile ve çift terapisi Pozcu-324 326 87 88
Aile ve Evlilik Terapisi nedir ve ne değildir?
Aile bireyleri arasındaki ilişkileri ele alıp, (ya da ailenin bir alt birimi; örneğin eşler ya da anne-çocuk, baba- çocuk ya da kardeşler arası) yaşadıkları sıkıntılı ve zor süreçleri hem bireyin psikodinamiklerini kollayarak hem de bireyin sistem içinde değerlendirilmesine olanak tanıyarak ortak meselelerini belirlemelerine, sorunlarını sıralamalarına ve çözümleri için işbirliği yaparak çalışmalarına olanak sağlayan en yaygın ve pratik yaklaşımlardan birisidir.

Aile terapisi, bir aile üyelerini bir araya toplayarak, amatörce konuşmalar yapmak ve ya kendi sağduyusuna güvenerek öğütlerde bulunmak değildir. Ailenin bir üyesinde ortaya çıkan belirti ve ya sorunun ya da birkaç üyenin birlikte yakındıkları bir sorunun aile üyeleri ile toplu oturumda konuşup, sadece dile getirmesiyle herkesin sorunu artık bildiğini ve bunu kendiliğinden çözebileceklerini sanmaktan ibaret de değildir.

Normal-anormal, sağlıklı-sağlıksız, fonksiyonel-disfonksiyonel aile gibi tanımlarda ve ayırımlarda bulunulması söz konusu olmadığı gibi, terapi ortamında haklı- haksız, suçlu-suçsuz ayrımının yapılması da asla söz konusu değildir.
Aile ve Evlilik Terapisti, yeterli psikoterapi eğitimi ve deneyiminin yanı sıra özellikle aile terapisi yolundaki teknik yöntemleri de bilen, ayrıca uygulamada da belli bir klinik deneyime sahip kişilerdir.

Aile terapisinin amacı nedir? Hangi durumlarda gereklidir?
Aile içinde yaşanan zorluk ve sıkıntı ailenin bir ya da birden çok üyesinde, çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. İşleyişte zorluğu olan ailelerde çoğu zaman; bir kişinin belirlenmesi ile problemin kaynağı olarak tüm sorumluluğu o kişiye atfetme yönünde bir savunma mekanizması görülebilmektedir.
ADRES: FORUM AVM CİVARI YENİŞEHİR İTFAİYESİ KARŞISI DERSHANELER SOKAĞI GELİŞİM SİTESİ NO:14 KAT:1/2 ( AKDENİZ DERSANESİ YANI)
Tel:0324 326 87 88-0505 7670012